Rok szkolny 2018/2019

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę
9 listopada, w ramach obchodów setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Cała szkolna rodzina wraz z przybyłym gościem panem Starostą,  w atmosferze ogniskowej śpiewała najbardziej znane wszystkim pieśni patriotyczne. Po wspólnym śpiewie obejrzeliśmy przygotowany przez pana Tomasza M. film, w którym występowali uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. O godzinie 11:11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki Hymnu Narodowego zgodnie z akcją Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Autor: AdN

III Wojewódzki Turniej Rowerowy w Prudniku
Na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Prudniku przybyliśmy w dniu 17 października 2018 r. na III Wojewódzki Turniej Rowerowy.
Po uroczystym rozpoczęciu turnieju strażacy oraz policja z Prudnika wygłosili prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.
Reprezentanci szkoły ponadgimnazjalnej,  gimnazjum  oraz  klas  VII  i VIII szkoły podstawowej mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności jazdy na jednośladach.
Pan Marek, trener naszej reprezentacji, osobiście instruował naszych podopiecznych o sposobach pokonania przeróżnych przeszkód.
Nie udało się nam zdobyć czołowych miejsc na podium, ale nasza drużyna wyśmienicie się bawiła i z uśmiechem na twarzy będzie wspominać ten wyjazd.
Dziękujemy.
Autor: AdN

 

Dzień Edukacji Narodowej
10 października  w Zespole Szkół Specjalnych im. Juliana Tuwima w Krapkowicach odbył się Dzień Edukacji Narodowej. To święto nie tylko nauczycieli, ale całej społeczności szkolnej. Uczniowie   zaśpiewali oraz wyrecytowali wiersze, wręczyli kwiaty i laurki z podziękowaniami dla nauczycieli. Życzenia dla całego grona pedagogicznego naszej szkoły złożyła Rada Rodziców. Następnie pani Wicedyrektor wręczyła dyplomy z  Nagrodą Dyrektora dla wyróżniających się nauczycieli oraz pracowników szkoły. Zostały wręczone również nagrody za udział w konkursie  pn. „Jak to się stało, że Polska odzyskała niepodległość?” z okazji 100 – lecia Niepodległości Polski. Nagrody otrzymali uczniowie, których  rysunek został uznany za najładniejszy. Na zakończenie  naszego apelu pan Adam Nitka wraz z uczniami klas starszych przygotowali dla nauczycieli laurki z drewna, na których prezentowały się piękne tulipany oraz film z przygotowania laurek. Dzieci życzyły swym opiekunom wytrwałości w dalszej pracy oraz satysfakcji z kształtowania swoich wychowanków.
Autor: AlB

10.08 „Finał VI Opolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Zunifikowanych Olimpiad Specjalnych”
Sala sportowa przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu była areną zmagań „Finału VI Opolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Zunifikowanych Olimpiad Specjalnych” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla Sabiny Nowosielskiej. Organizatorem turnieju była Sekcja Olimpiad Specjalnych „Koziołki” działająca przy placówce.
W turnieju wzięły udział 4 najlepsze drużyny opolszczyzny: gospodarze - „KOZIOŁKI” Kędzierzyn-Koźle, „PERUN” Racławice Śląskie, „EKOLUDKI” Krapkowice oraz „PROMYK” Głogówek
Imprezę swoją obecnością zaszczycił Wicemarszałek Województwa Opolskiego- Roman Kolek oraz Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle- Pani Sabina Nowosielska.
Autor:AdN

Konkurs "Stół jesienny"
30 września 2018 r., podczas „Festiwalu Dyni” organizowanego  przez Starostwo,  prezentowaliśmy umiejętności kulinarne i artystyczne w konkursie na „Stół jesienny”. Na naszym stole, oprócz stroików z jesiennych  kwiatów, zbóż i ziół, znalazły się przetwory z różnorodnych warzyw i owoców. Oczywiście dominowała dynia. Słoje i słoiki z przetworami cieszyły się zainteresowaniem uczestników jesiennej imprezy. Degustować można było mus z dyni i pomarańczy, ciasta, ciasteczka, placki z cukinii, pierogi z dynią, zapiekankę z dynią i kurczakiem. Wśród kulinarnych specjałów znalazły swoje miejsce ozdoby z nasion dyni i słonecznika, wytwory z szyszek i kasztanów. Nasz jesienny stół doceniony został przez Komisję i uzyskał w konkursie II miejsce.

Zawody strzeleckie
27 września 2018 r. w naszej szkole odbyły się zawody strzeleckie w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie oraz pracownicy mogli postrzelać z karabinka sportowego na dystansie 10 metrów. Zadanie wydawało się łatwe, jednak jak się okazało wcale takie nie było. Uczestnicy zostali poinstruowani o zasadach i po odpowiedniej komendzie oddawali strzały. Każdy z uczestników miał pięć strzałów. Następnie zliczano punkty za celne trafienia. Ku zaskoczeniu wszystkich kluczowe miejsca przypadły (w większości) najmłodszym uczniom szkoły podstawowej. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Autor: TM

Bądź Aktywny z Tuwimem
Dnia 26 września 2018 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu uczniowie wraz z nauczycielami zaprosili do akcji Bądź Aktywny z Tuwimem przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Krapkowicach. Wspólne bieganie zakończyło pamiątkowe rozdanie dyplomów.
Autor: MWK

Międzynarodowy Dzień Kropki
W Zespole Szkół Specjalnych im. Juliana Tuwima w Krapkowicach 15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. To wielka, światowa akcja, święto odwagi, kreatywności i zabawy.
Motywem przewodnim tego dnia jest kropka z książki Petera Reynoldsa “The Dot”.
Książeczka opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. Napisana jest bardzo oszczędnie, znakomite rysunki pozwalają, nawet małym dzieciom, które nie potrafią czytać, polubić dziewczynkę, główną bohaterkę utworu.
Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tej akcji. Koordynatorem była pani Katarzyna Musioł, a osoby ją wspierające to pan Tomasz Mazur, pani Ewa Cisińska oraz pani Marta Wawrzynek – Koziołek.  Nie można jednak nikogo pominąć, ponieważ zaangażowali się wszyscy uczniowie oraz nauczyciele.
Pierwszego dnia został wyświetlony film pt. „The Dot”, a następnie uczniowie stworzyli własne, niepowtarzalne kropki, użyli do tego różnych materiałów, faktur, każdy miał inny pomysł na swoją kropkę. Wszystkie wspaniałe dzieła zostały wywieszone na gazetkach naszego szkolnego korytarza, i tak powstała „Galeria naszych kropek”. Drugiego dnia, każda klasa musiała pokolorować na odpowiedni kolor określoną liczbę kropek, dopiero później okazało się, że są to elementy dużego obrazu. Oj, uczniowie klasy III gimnazjum oraz VIII szkoły podstawowej musieli się napracować, aby przywiesić te wszystkie kropki. Trzeciego dnia każdy, kto miał ochotę przyszedł do szkoły w stroju, w którym przeważały kropki, groszki i kółeczka. Jedna z klas przebrała się nawet za biedronki. Tego dnia bawiliśmy się w łączenie matematycznych kropek oraz kodowanie. W niektórych klasach czytana była książka pt. „Naciśnij mnie”, którą udostępniła pani Halina Kalinowska. Okazała się ona wspaniałą zabawą nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.
Podsumowaniem i zakończeniem akcji, było przyznanie wszystkim zaangażowanym klasom dyplomów za aktywny udział.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Autor: KM

Apel „Bezpieczna droga do szkoły”
W środę 19 września 2018 r. w naszej szkole odbył się apel „Bezpieczna droga do szkoły”. W trakcie tego apelu uczniowie mogli sobie przypomnieć przepisy ruchu drogowego związane z ruchem pieszych. Był przedstawiony nasz szkolny film edukacyjny o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przypomnieliśmy  o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, gdy się robi ciemno.
Autor: AdN

XXV Gala Plebiscytu Sportowego "Najlepsi z Najlepszych" 2017
13.09.2018 r. w Gogolinie odbyła się XXV Gala Plebiscytu Sportowego "Najlepsi z Najlepszych" 2017.
Nasi Laureaci: Michał M., Tadeusz K., Grzegorz M.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Po przerwie wakacyjnej wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi spotkali się w dniu 03.09.2018 r. na uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2018/2019.
Tym razem to nauczyciele przywitali uczniów programem artystycznym.
Dokonano również otwarcia nowego pomieszczenia przeznaczonego dla zespołu rewalidacyjno – wychowawczego. Obecnością na szkolnej uroczystości zaszczyciły nas: pani wicestarosta Sabina Gorzkulla oraz pani  Irena Pachowicz, przewodnicząca komisji do spraw oświaty.
W naszych szeregach witamy również nowych pracowników obsługi.
Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom życzymy wielu sukcesów.