Rok szkolny 2017/2018

XII Regionalny Turniej Wiedzy o Śląsku Dla Dzieci i Młodzieży w Kędzierzynie-Koźlu
13 grudnia odbył się XII Regionalny Turniej Wiedzy o Śląsku Dla Dzieci i Młodzieży w Kędzierzynie-Koźlu. Pierwszy raz nasza szkoła wzięła udział w tym wydarzeniu, reprezentantem był uczeń klasy III GZ Marco. Temat przewodni tego turnieju to: „WOKÓŁ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”. Przybyło wielu uczestników, rywalizacja była zacięta.  Zadania były ciekawe: I – przygotowanie „MAKÓWEK” lub „MOCZKI”, II – test wiedzy o Śląsku, III – udekorowanie lampionu adwentowego.
W drodze powrotnej mieliśmy możliwość przepłynięcia przeprawą promową ręczną, a jest to jedna z ostatnich takich przepraw w naszej części Europy.
Adam Nitka

13 grudnia
Uczniowie V-VI-VII pz i II-III gz zapalili światełko pamięci przy Krapkowickim pomniku poświęconym ofiarom wojen i przemocy, tym razem mając w pamięci tych, który cierpieli z powodu ogłoszenia 36 lat temu Stanu Wojennego. W tym czasie, wiele osób poświęciło swoją wolność, życie za przyszłą, niepodległą Polskę. W naszej pamięci pozostaną na zawsze ludzie, którzy zmagali się z okazywaną im niesprawiedliwością i ponieśli ogromne straty.
Daria Rak

Dzień otwartych drzwi
Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych 4 grudnia 2017 roku był dniem otwartym szkoły. Odwiedzili nas zainteresowani rodzice dzieci niepełnosprawnych. Zaprezentowano im szkołę, omówiono możliwości kształcenia, wychowania, opieki, stosowane formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Goście mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialną na temat różnorodnych działań szkoły oraz wystawę zdjęć z realizowanych projektów.

Andrzejki
Uczniowie klas V-VI-VII pz, II-III gz i I-III pdp dwa tygodnie temu, wspólnie obchodzili tradycyjne andrzejki. Spotkanie rozpoczęło się od garści informacji dotyczących tego święta i sposobu obchodzenia ich na przestrzeni lat. Zwyczaje i obyczaje zilustrował wiersz, który okazał się być zabawny i pouczający. Wszystkie wróżby, które zostały wcześniej omówione uczniowie przeprowadzali samodzielnie, pod czujnym okiem wychowawców. Dowiedzieliśmy się komu życzenie spełni się jeszcze w tym roku. Kto pierwszy wyjdzie za mąż, kim zostaniemy w przyszłości. Uczniowie w miłej atmosferze zintegrowali się ze sobą i wymienili doświadczeniami.
Daria Rak

Losowanie drużyn
Pierwszego grudnia 2017 r. odbyło się losowanie drużyn w Opolu zorganizowane przez adwokaturę. Każda ze szkół losowała państwo dla drużyny przeciwnej. Naszej drużynie wylosowano państwo Chorwację, które będziemy reprezentować na turnieju piłki nożnej w Kluczborku 16 maja. Reprezentacje szkół otrzymały piłkę nożną. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali po małej piłeczce od marszałka województwa opolskiego.
 

Gra w szachy
Uczniowie klas II – III gz i V – Vi – VII ZSS zostali zaproszeni przez Stowarzyszenie Szachistów „Hetman Krapkowice” na pierwsze spotkanie z królewską grą – szachami. Pani Izabela Kotowicz wprowadziła uczniów w zasady gry i mogliśmy rozpocząć naukę. Pierwsze ruchy wykonywane były pionkami. Spotkanie zakończył mały turniej. Wszyscy otrzymali punkty.
Dziękujemy i czekamy na następne spotkanie.
Halina Kalinowska

Kreatywne warsztaty
14 listopada na zaproszenie Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie gminy Gogolin „Okaż serce innym” uczniowie klas V-VI-VII pz, III pdp i II - III gz uczestniczyli w kreatywnych warsztatach. W przepięknej sali „Cafe Nutka” na przygotowanych stolikach czekały na nas potrzebne materiały do wykonania choinki świątecznej. Po 2 godzinach nasze prace zostały ukończone. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
Halina Kalinowska

Święto Edukacji Narodowej
W naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w piątek, 13 października. Uczniowie, pod opieką nauczycieli, przygotowali rymowanki, piosenki, tańce oraz pamiątki, które wręczono wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Pod koniec naszej uroczystości Pani Dyrektor Irena Mocek wręczyła Nagrodę Dyrektora wyróżniającym się w pracy pedagogom oraz pracownikom administracji i obsługi. Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy sukcesów w dalszej pracy.

Turniej rowerowy w Prudniku
Dnia 11 października reprezentanci naszej szkoły wyruszyli do Prudnika na „II Wojewódzki Turniej Rowerowy” dla uczniów zespołów edukacyjno – terapeutycznych. Każdy z uczestników miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w różnych konkurencjach. Wśród licznych zadań były następujące: pokonywanie na rowerze toru przeszkód, wykręcenie kołem roweru największej prędkości, jazda i zsiadanie z roweru na czas, „wyścig żółwi”, no i oczywiście „ósemka”. W trakcie trwania turnieju czas umilały dwie biegające maskotki. Podczas rozdawania nagród dowiedzieliśmy się, że nasz reprezentant z klasy przysposabiającej do pracy, zajął II miejsce. Brawo!

Zajęcia projektowe w Jarnołtówku
W dniach 25-27.09.2017 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 3-dniowych warsztatach edukacyjnych dla uczniów młodszych realizowanych w ramach projektu pt. ,,Akademia kompetencji kluczowych w Aglomeracji Opolskiej". Warsztaty te odbywały się w Ośrodku Wczasowo-Rehabilitacyjny "Ziemowit" w Jarnołtówku. W programie warsztatów, poza efektywnym uczeniem się w pigułce, była nauka żonglowania, wyjścia na basen oraz w góry.

Lekkoatletyka Czechy
W dniach 21 -22 września reprezentanci szkoły przysposabiającej do pracy, gimnazjum oraz szkoły podstawowej spróbowali swoich sił na Olimpiadzie Lekkoatletycznej w Czechach. Po mocnej rywalizacji oraz ciężkim boju z samym sobą, nasi zawodnicy zajmowali miejsca na podium. Okazało się, po zliczeniu wszystkich punktów z różnorodnych dyscyplin, że zajęliśmy grupowo III miejsce za całokształt.

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
4 września 2017 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018, w której uczestniczyli licznie zgromadzeni uczniowie, rodzice, nauczyciele. Na uroczystość przybył Starosta Krapkowicki - pan Maciej Sonik. Pani dyrektor Irena Mocek szczególnie gorąco powitała w murach naszej szkoły nowych uczniów. W swoim przemówieniu zwróciła uwagę na zmiany w oświacie w nowym roku szkolnym. Poinformowała o projektach, które będą realizowane w szkole. Życzyła wszystkim uczniom radości ze zdobywania wiedzy oraz osiągania sukcesów.