SPOTKANIE PROJEKTOWE WE WŁOSZECH

W ostatnim tygodniu kwietnia nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu projektowym realizowanego międzynarodowego projektu „Our story – true story” programu ERASMUS+, które odbyło się we włoskim Noicattaro w regionie Puglia. W spotkaniu tym uczestniczyli wszyscy partnerzy z 9  współpracujących państw, tj. Portugalii, Rumunii, Łotwy, Niemiec, Republiki Czeskiej, Turcji, Macedonii, Polski i Włoch jako gospodarzy spotkania. Celem tej wizyty było omówienie dotychczas zrealizowanych zadań i wyznaczenie nowych. W trakcie spotkań dyskutowano na temat formy i postaci w jakiej powinna wyglądać seria książek z legendami każdego kraju. Bardzo pomocna okazała się przygotowana przez naszych nauczycieli, którzy pełnią rolę koordynatora, prezentacja z technicznymi założeniami powstających pozycji książkowych. Po dopołudniowych panelach dyskusyjnych, gościnni Włosi pokazali uczestnikom urokliwe zakątki swego regionu.  Zaproszeni goście zwiedzili szkołę i przedszkole, zapoznając się z systemem włoskiego szkolnictwa. W trakcie zwiedzania zostali poczęstowani typowymi włoskimi potrawami przygotowanymi przez rodziców. Kolejne spotkanie projektowe odbędzie się na początku czerwca w rumuńskiej Oradei.