Wycieczka do Studia Filmów Animowanych w Bielsku- Białej

Po zorganizowanych w Zespole Szkół Specjalnych im. J. Tuwima w Krapkowicach seansach filmów animowanych i wyborze dwóch najciekawszych polskich bajek, uczniowie wyjechali na wycieczkę do Studia Filmów Animowanych w Bielsku – Białej. Miejsce to, zostało wybrane nie bez przyczyny, gdyż jednym ze zwycięzców przeprowadzonych seansów była popularna bajka o Bolku i Lolku, która narodziła się właśnie bielskim studiu.  W tajniki powstawania bajek animowanych, wszystkich uczestników wycieczki wprowadził bardzo ekspresyjny pan przewodnik, który przedstawił dawne i obecne sposoby rysowania postaci, a także wykorzystywany do tego sprzęt obecnie i w przeszłości.  Dowiedzieliśmy się, jak tworzone jest tło bajek oraz jak podkładane są głosy i dźwięki.
Mimo dużej grupy uczestników, wszyscy z wielkim zaciekawieniem słuchali informacji przekazywanych przez przewodnika, który zawodowo zajmuje się montażem filmów. Sposób, w jaki dzielił się wiadomościami nasz prowadzący bardzo ośmielił naszych uczniów do zadawania pytań i uczestnictwa w aktywnej dyskusji. Po zwiedzeniu studia wszyscy udali się do kina, gdzie odbyła się projekcja bajek stworzonych w tamtejszym studiu. Na pamiątkę, w kinowym sklepiku chętni mogli zakupić gadżety związane z postaciami Bolka i Lolka.